Ongi kohe kohe lõpule jõudmas aasta 2023 ja juba ootab ukse taga pingsalt aasta 2024. Mõtlesin, et teen täna sellise postituse, kus teen kokkuvõtte oma aastast. Vaatan üle, mida ma teinud olen sellel aastal ja mille eest ma tänulik olen. Igas meie päevas leidub rohkelt hetki ja sündmusi, mille üle võime tunda tänulikkust.

Tänulikkuse mõistmine ja sellele keskendumine aitavad leida rõõmu igapäevastes asjades. Täna, aasta eelviimasel päeval tahan jagada mõtteid sellest, mille üle olen tänulik ja miks pean tänulikkust oluliseks.

Siis kui sai pea iga päev jõusaalis veedetud 😃

Kui vaatan tagasi möödunud aastale, siis on olnud väga palju hetki, mille üle tänulik olla. Samuti olen sellel aastal teinud mitmeid suuri samme ja muutusi. Kohe aasta alguses läksin õppima personaaltreeneriks. Ja see oli üks parimaid otsuseid, mis ma teinud olen.

Kasvasin ja arenesin läbi õpingute meeletult palju. Alustasin ju põhimõtteliselt täiesti puhta lehena. Olin jõusaalis täielik algaja ning teinud ise jõusaalis trenni umbes aasta jagu. Sain kindlasti juurde julgust ja enesekindlust. Muidugi ka palju uusi teadmisi ning huvi jõutreeningu vastu süvenes veelgi.

Vahepeal oli mul väike paus jõusaalist, aga tänaseks olen tagasi saalis ja naudin jõutrenni täiega. Hetkel ongi mul rohkem rõhk sellel ja jooksutrenne on vähem. Osaliselt sellepärast, et veel taastun maratonist ja teine põhjus on see, et tahan kasvatada lihast veidi. See ei ole mitte kerge teekond ja sellel teemal räägin mõni teine kord.

Ja nii siis mööduski minu esimene poolaasta-õppides ja praktiseerides jõusaalis. See ei olnud kerge teekond, aga kui see koolitus lõpuks tehtud sai, siis oli ikka super hea tunne küll. Sai ületatud end igas mõttes. Muidugi suutsin end ka lõpuks suure koormuse tõttu haigeks teha. Ma õppisin töö kõrvalt ja kõik nädalavahetused olid mul kinni, lisaks veel enda trennid.

Ahvenamaad nautimas

Jõudis kätte aprilli kuu, kus meil oli väikene paus personaaltreeneri kursusel ja mul oli just ees väike reis Ahvenamaale. Täpselt enne reisi jäin päris korralikult haigeks, aga otsustasin siiski minna, sest seda puhkust mul oli väga vaja. Sain hea õppetunni, et kui ei anna kehale ja vaimule puhkust, siis lõpuks keha ei pea vastu ning käsib sul lihtsalt voodis olla.

Ahvenamaale jõudes paranesin ma imekombel päris kiiresti. Ma olen väga harva haige ja see haigus õpetas mind rohkem olema tasakaalukam ja märkama, mida minu keha mulle ütleb. Mul oli eelnevalt juba väsimuse ja stressi märke, mida ma eirasin. Siit üks õppetund, mille eest ma olen väga tänulik.

Üks uus asi, millega ma veel aastal 2023 alustasin, on kõnnigrupi vedamine. Ma avastasin sellise toreda ühingu nagu MTÜ Kõnnime koos. Nad algatavad ja viivad läbi juhendatud jalutusgruppe, et toetada inimesi regulaarse liikumisharjumuse kujundamisel ja hoidmisel. Ja mina olen Rapla kõnnigrupi juht. Käin iga kolmapäev kõndimas koos oma grupiga. Grupp on väike, mul on hetkel 4 naist, kes minuga regulaarselt kõndimas käivad.

Me alustasime grupiga mai kuus ja ma loodan, et tuleb ikka huvilisi natuke juurde. Meil on väga tore grupp ja olen ütlemata tänulik selle eest. Saad rohkem infot siit https://konnimekoos.ee/ Äkki tahad ka oma kodukohas kõnnigruppi avada või tahad hoopis liituda Rapla kõnnigrupiga?

Minu lemmik jooksurada Islandil

Peale personaaltreeneri kursuse lõpetamist suvel ma puhkasin ja võtsin aja maha. Juulis avanes mul võimalus minna Islandile ja see on üks minu selle aasta eredamaid mälestusi. Ma armastan reisida ja ma armastan loodust. Seda kaunist loodust jagus Islandil küll ja veel.

Veetsin juulis seal 2 nädalat ja sai palju ringi sõidetud. Võib öelda, et tegin Islandile ringi peale. Island võitis minu südame ja mul on tunne, et kunagi lähen tagasi sinna müstilisele saareriigile. Väga palju sai tehtud jooksutrenne seal olles ja need trennid olid sellised, kus mul pidevalt oli telefon käes ja ma pidin peatuma, et seda kaunist loodust jäädvustada 😃.

Muidugi on sellel aastal palju joostud ja jooksuvõistlustel osaletud. Just vaatasin Stravast, et olen sellel aastal jooksnud 1392 km. Kokku osalesin 11 jooksuvõistlusel ja- üritusel aastal 2023. Nendest kahel poolmaratonil ja ühel maratonil. Ahjaa , lisaks veel ühel võistkondlikul triatlonil.

Paljudel  üritustel sai osaletud ka esimest korda. Näiteks Mudajooksul, mis oli üks meeldejäävamaid ja kindlasti paras ellujäämise kogemus 😃. Ei lähe meelest see jääkülm vesi ja lõputu mudas roomamine. See üritus võiks olla teise nimega, sest jooksuks seda väga nimetada ei saa 😃.

TipustTopini 2023

Mudajooks 2023

Teine üritus, mis oli mu üks lemmik ja kuhu ma tahan kindlasti veel minna, oli https://tipusttopini.ee/ Kui keegi otsib tiimi inimest, siis mina olen käpp. See on üks aasta vingemaid üritusi! Või kui keegi on huvitatud tiimi kokku panema, siis minu teada jaanuaris hakkab see regamine juba pihta. Mina olen nõus regama, aga mul on vaja inimesed kokku saada. Vaja on saada 10 tiimiliiget.

See üritus on tõesti üks meeldejäävamaid jooksuüritusi ja sa ei pea isegi sellel osalemiseks olema eriline jooksja, sest see pole võistlus. See on teatejooks, mille eesmärk on läbida tiimiga järjest joostes 337 km. Eesmärgiks on inspireerida inimesi liikuma ja külastada joostes Eesti kaunemaid paiku.

Minu aasta tippsündmuseks on muidugi Gran Canaria Maspalomas Marathon. Tegin siin alles ühe väikese video, mille panin youtube üles. Saad vaadata siit https://www.youtube.com/watch?v=ZQOaLUMsGUY Olen alles täielik algaja GoPro kaamera kasutamisel ja video töötlemisel, aga avastasin, et mulle meeldib see tegevus. Kes teab, võibolla ühel päeval hakkan youtuberiks 😃.

Nali naljaks, aga olen südamest tänulik, et sain osaleda selle maratonil. See oli tõeliselt märgiline kogemus, mis jääb alatiseks meelde. Minu esimene välismaa maraton ja parandasin oma aega 24 minutit!

Minu tänulikkus ei seisne ainult maratoni läbimises, vaid ka teekonnas selle saavutamiseni. Tänan oma lähedasi, kes aitasid mind selle unistuse teostamisel. Erilised tänud lähevad minu kallile emale, kellega koos me selle maratoni läbisime.

Ma loodan, et neid jooksuüritusi tuleb veel palju nii siin kodumaal , kui välismaal. Minu üks suurimaid unistusi on läbida kõik maailma suurimad maratonid. Abbott World Marathon Majors https://www.worldmarathonmajors.com/about on kuue suurima ja tuntuma maratoni seeria maailmas.

Sinna kuulub Tokyo maraton, Bostoni maraton, Londoni maraton, Berliini maraton, Chicago maraton ja New York City maraton. Kui oled edukalt lõpetanud kuus maratoni,  saad Six Star Finisher tunnistuse ja Six Star Finisher medali. Alates WMM-i algusest 2006. aastal on nüüdseks 12 772 inimest selle medali omanikud. Ja Eestist on hetkel ainult 16 inimest suutnud selle medali endale saada. See on minu üks kõige suuremaid unistusi ja ma pole sellest väga kellelegi rääkinud.

Öeldakse, et unistada tuleb suurelt ja nii ma siis unistan suurelt ja jagan sinuga oma unistust. Kuigi ma tean, et see unistus võib tunduda ulmelisena ja nõuda ressursse, mida mul võib-olla hetkel pole, usun ma kindlalt, et sellel on mõte ja tähendus minu elus. Unistamine ei ole mitte ainult õigus, vaid ka vajadus – vajadus uskuda enda võimetesse ja näha võimalusi seal, kus teised võivad näha takistusi.

Six star medal

Minu aasta tippsündmus

Vaadates tagasi lõppevale aastale, siis olen tänulik kõikidele kogemustele, väljakutsetele ja õppetundidele. Neid viimaseid on mul sellel aastal jagunud küllaga. Elu on õppetundide rada, ja iga väljakutse on võimalus kasvada. Tänulikkus õppetundide ees aitab meil näha raskuste taga peituvat potentsiaali ja võimalusi.

Oluline on mitte unustada olla tänulik ka iseenda ees. Iga saavutus, isegi kui see tundub väike, väärib tunnustust. Tänulikkus iseenda ees aitab luua positiivse suhtumise ja enesehinnangu ning innustab pidevale isiklikule kasvule.

Kõiki hetki, kogemusi ja õppetunde, mille eest tänulik olla, ma ei jõua siia üles loetleda ega tahagi. Lõpetuseks julgustan sindki vaatama üle oma aasta 2023 ning leidma neid hetki ja kogemusi, mille eest oled tänulik. Tänulikkus on võimas jõud, mis muudab elu rikkamaks ja südame avatumaks.

Ja viimaseks, unista suurelt ja usu enda võimetesse- Sa ei tea kunagi, milliseid uksi need unistused võivad avada!

Soovin Sulle meeleolukat aastavahetust! Olgu uus aasta täis uusi võimalusi, avastusi ja rõõmu. Loodan, et 2024 toob Sulle kõike seda, millest oled unistanud, ja veelgi rohkem. Kohtume taas uuel aastal uute lugude ja väljakutsetega. Ja tänan Sind, et oled aega leidnud minu blogi külastamiseks. Sinu olemasolu teeb minu päevad rõõmsamaks ja inspireerib mind jätkama jagamast.

Jooksurajal näeme!

Autor: Gerda

Olen kunagine spordikauge naine, kellest tänaseks on saanud heas mõttes trennisõltlane. Peale oma elu esimese maratoni läbimist olin täis eufooriat ja õnnetunnet. Istusin maha ja kirjutasin kõik välja, mis minu seest tuli. Endalegi üllatuseks avastasin, et ma naudin kirjutamist ning sündis mõte hakata blogi pidama.

Minu järgmised võistlused