Täna sai täis kolm nädalat. Täpselt kolm nädalat tagasi jooksin ma maratoni. Aga mulle tundub, et midagi on selle ajaga ikka totaalselt sassis. 😀  Kas oled kunagi tundnud, et aeg muudkui lendab ja samal ajal rullib veidi aeglasemalt? Just selline tunne valdab mind peale maratoni. Tundub nagu oleksin need 42 kilomeetrit läbinud 3 kuud tagasi, kuigi tegelikult on möödas vaid 3 nädalat. Võib- olla jooksis aeg minust maratonil mööda ja naerab nüüd kuskil taga. 😀 Kes teab, võib-olla olen avastanud ajaportaali ja elan praegu juba aastas 2024. 😀

Ajast rääkides, siis vahepeal on saanud minu blogi märkamatult ühe aastaseks! Palju õnne mulle! Alles see oli, kui peale esimese maratoni läbimist tuli idee hakata blogima. Ja ma ei kahetse seda, sest mulle meeldib seda teha ja tänu oma blogile olen saanud mitmeid uusi tutvusi, mis on väga äge. Blogimine on minu väikene hobi. Tegelikult pole see väikene. 😀 See võtab päris palju aega ja energiat.

Alati ei tule see kirjutamine nii nagu tahad. Vahel kirjutad ja siis kustutad ning nii mitmeid kordi. Peale postitamist veel loen üle ja leian vigu ning parandan. Kindlasti on vigu kahe silma vahele ka jäänud. Loodan, et annad andeks. 😀 Ja alati ei ole ma rahul oma postitustega, ikka mõtled, et võiks olla huvitavam või paremini kirjutatud. Väike enesekriitika tuleb kasuks ma arvan. Enda analüüsimine ja kriitiline tagasiside aitavad paremaks saada.

Jõusaalis tugevaks jooksjaks!

Elu peale maratoni on läinud kiirelt. Alustasin taas jõusaali treeningutega. Mul jäi vahepeal paus sisse umbes 2 kuud või isegi veidi rohkem. Kuidagi ma tundsin maratoniks treenides, et ei ole aega ja energiat jõusaalis käia. Lõpuks tegin kodus treeningkummidega jõutrenni, aga sain aru, et see pole minu jaoks ja jäigi see osa minu treeningutes vahele. Tulemuseks oli puusavalu ja seljavalu.

Ma pole küll füsioterapeut, aga ma olen enam kui kindel, et need probleemid tekkisid mul sellest, et jätsin vahele jõutrenni. Jõutreening aitab ennetada vigastusi, parandada ja tugevdada lihaseid. Lisaks aitab treenida keha terviklikult. Jooksmine kipub koormama teatud lihasrühmi ja kehaosi üle, jättes teised nõrgemaks. Jõutreening võimaldab treenida tervet keha, luues tasakaalu ja vähendades ühekülgse koormuse tagajärjel tekkivaid probleeme.

Kõnd krõbeda külmaga

Esimene jooks peale maratoni oli väga piinarikas, parem puus ja jalg valutasid hiljem meeletult. Otsustasin, et teen pausi jooksmises ning alustan uuesti jõusaali treeningutega. Olen käinud ka kõndimas, aga peab tunnistama, et jooksmine meeldib mulle rohkem. 😀 On midagi maagilist selles, kuidas jalad liiguvad rütmiliselt ja igal sammul tundub olevat oma lugu, mis muudab jooksmise minu jaoks kordumatult nauditavaks.

Ma naudin väga jõusaali treeninguid ja ausalt öeldes väga ootasin, et millal juba saan tagasi saali. Nagu ma vahepeal blogisin, siis olen ka ise nüüdseks  diplomeeritud personaaltreener. Peale koolituse lõppu puhkasin ja tegin pausi. Koolituse ajal treenisin kahte klienti ja mulle väga meeldis see. Hetkel on mul üks inimene, kellega alustasime ja keda algul juhendasin ning nüüd ta treenib iseseisvalt.

Ma võin olla Sinu personaaltreener 😉

Tegelikult ma väga tahan personaaltreeneri tööd teha, aga ma ei tea kust alustada. Ma pole end kuskil reklaaminud ka otseselt. Ma tean, et pean kuskilt alustama lihtsalt. Nii ma siis alustan siit. 😀 Kui sa tunned,et vajad juhendamist jõusaalis või abi treeningkavaga, siis kirjuta minule. Samuti olen valmis ka nõustama toitumise osas. Trenne saan anda Tallinnas 24/7 fitness klubides. Kui oled Rapla inimene, siis saan anda ka seal trenne. Teen seda oma põhitöö kõrvalt ja arvestama peab, et minule sobivad õhtused ajad ja nädalavahetused.

Esimene puusavalu vaba jooks!

Aga aitab reklaamist. 😀 Tahtsin veel jagada, et täna käisin üle pika aja jooksmas. Tegin kerge 5 km jooksu ja väga mõnus oli lume sees sumbata. Ja ei mingit puusavalu! Juhheiii! Ma olen igatsenud jooksmist ja kerged süümekad on olnud sees, et nii pikk vahe. Vaatame kuidas nüüd edasi läheb, hakkan tasapisi vaikselt jooksurajaga end taas harjutama. Tegin endaga ka lepingu, et enam jõutrenne vahele ei jäta. Tegelikult on mul plaanis endal veidi lihast kasvatada. Talvisel perioodil ongi plaan rohkem rõhku panna jõusaali treeningutele ning lihaste kasvatamisele. Plaanin hakata seda teekonda ka siin jagama.

Lisaks võtsin kätte ja hakkasin oma toitumist jälgima. Olen maininud , et mul on tugev rauapuudus pidevalt. Ja viimasel ajal ei mõju isegi rauapreparaadid. Olen lugenud väga palju raua imendumise kohta ja tean, et teraviljavalk ehk gluteen ja piimatooted takistavad raua imendumist. Esialgu välistan oma menüüst gluteeni ja vaatan kuidas mõjub. Ma olen kahtlustanud tegelikult ammu, et mul gluteenitalumatus, sest alati peale nisutoodete söömist on mul kõhus paha ja raske tunne. Lisaks olen ma täheldanud sümptomeid, mis viitavad gluteeni tundlikkusele. Nagu näiteks väsimus, probleemid seedimisega, pearinglus ja meeleoluhäired.

Võib tunduda imelik, aga paljud hädad tekivad sellest, mis me endale suhu topime.  Kuna rafineeritud nisutooted on ühed kõige toitainevaesemad teraviljad, siis soovitatakse juba sellepärast süüa neid vähem. Kui tahad gluteeni kohta rohkem lugeda, siis soovitan seda lehte. https://timooja.ee/miks-pohjustab-gluteen-ehk-nisutooted-tervise-ja-seedeprobleeme/ .

Kokkuvõtvalt elu peale maratoni on läinud kiirelt. Palju on peas uusi plaane ja ideid ning unistusi. Kindlasti uuel aastal plaanis joosta taas maratoni, aga veel ei tea kus ja millal. Eks elu näitab, kuhu ja millal mu jalakesed suunduvad. 😀 Vahel ma vaatan pilte ja videosid Gran Canaria maratonist ning tuleb selline igatsus peale. See oli ikka üks imeline kogemus!

Öeldakse, et esimene maraton jääb kõige rohkem meelde. Mulle tundub, et iga maraton on eriline. See pole lihtsalt distants, vaid lugu. Iga samm, iga hingetõmme, iga emotsioon moodustavad selle erilise teekonna. Maraton ei ole vaid võistlus kellaga, vaid kogemus iseendaga. See on sinu rännak, sinu võit ja sinu lugu, mida jagada.

Jooksurajal näeme!

Autor: Gerda

Olen kunagine spordikauge naine, kellest tänaseks on saanud heas mõttes trennisõltlane. Peale oma elu esimese maratoni läbimist olin täis eufooriat ja õnnetunnet. Istusin maha ja kirjutasin kõik välja, mis minu seest tuli. Endalegi üllatuseks avastasin, et ma naudin kirjutamist ning sündis mõte hakata blogi pidama.

Minu järgmised võistlused