Aeg tiksub armutult ja juba on vaid 9 nädalat Gran Canaria maratonini. Alles see oli, kui ma aasta alguses panin plaani paika ja otsustasin, et teise maratoni tahan joosta välismaal. Istusin maha ja hakkasin otsima, kus ma seda joosta tahan. Kuna mulle väga meeldib soojus ja päike, siis jäi silma Maspalomase maraton Gran Canarial. Pluss mulle tohutult meeldib hispaania keel. Pidevalt tiksub mul peas mõte, et hakkan seda kaunist keelt ühel päeval ise õppima.

Ma vaatasin, et hetkel on end registreerinud maratonile lisaks minule veel kolm eestlast. Üks nendest on kusjuures minu ema. Ta on võtnud endale pähe, et jookseb oma esimese maratoni. Ise sealjuures pole väga trenni teinudki. Tema trennid on jooksuvõistlused, kust ta aegajalt osa võtab. Nüüd lubas hakata ikka trenni ka tegema hakata 😀. Maratoni on aega läbida seal 7 tundi, nii et igaüks , kes on vähegi aktiivne ja terve inimene , võib selle ära teha. Iseasi muidugi kui tervislik see on, ilma eelneva põhjaliku ettevalmistuseta minna maratoni jooksma. 

Lisaks on seal veel üle kogu maailma jooksjaid. Alates Soomest kuni Malaisiani välja. Peale maratoni on seal kavas veel 10 km jooks ja lisaks saab maratoni joosta tiimis. Esimene jooksja jookseb pool ehk 21.1 km ja teine jooksja teise 21.1 km. Väga hea võimalus joosta maratoni, kui ei soovi ise läbida 42.2 km 😀 .

Kui kellegil tekkis soov ja isu tulla samuti Gran Canariale jooksma, siis maratoni kohta saab infot siit- https://grancanaria-maspalomasmarathon.com/en/ . Mina panin oma reisi ise kokku. Ostsin alles eile lennupiletid ära ja sain edasi tagasi kusagil 300 euriga. Lähen läbi Bergamo ja ööbin ühe öö seal ja teise lennuga Gran Canariale. Tagasi tulen läbi Barcelona ilma ööbimiseta. Lennuajad on ka enam vähem normaalsed. Ei pea kuskil öösel lennujaamas passima. Elamise sain samuti kahele inimesele kuueks päevaks 460 euriga. Kui ära jagada, siis tulevad lennupiletid ja elamine kusagil 550 euri kanti nägu, mis on minu arvates väga hea hind. Läbi reisibüroo minnes maksad kordades peale.

Nii et nüüd on kindel- ma jooksen oma teise maratoni 19. november Gran Canarial. Enam pole pääsu, lennupiletid on olemas ja peab minema 😀. Ma olen nii põnevil ja ootan nagu laps jõule. Iga kord, kui teen jooksutrenni, siis kujutan ette kuidas ma jooksen mööda Maspalomase tänavaid ja kõrvus kostuvad hispaaniakeelsed kaasaelamised raja äärest. 

Minu pikk jooks

Tuleb nüüd anda endast parim ja teha kõik selleks, et minu eesmärk- 3:59 maratoni aeg saaks reaalsuseks. Tegelikult ma tean, et kõik on võimalik. Su keha saab hakkama peaaegu kõigega, see on su vaim, mida peab veenama.

Ja mida jooksmine on mulle veel õpetanud, on see, et kuula oma keha. Mul on sellel nädalal olnud kerge energiapuudus ja eile oma pikal jooksul oli mul kavas teha 25 km jooks. Tundsin aga väsimust ning keha justkui ütles, et tänaseks aitab ja tegin  selle asemel 21 km. Alati ei pea rangelt järgima oma treeningplaani.

Lõpetuseks üks ilus tsitaat- “Tulevik kuulub neile, kes usuvad oma unistuste ilusse”. – Eleanor Roosevelt. Unista suurelt! Olgu siis selleks unistuseks esimese maratoni läbimine või kolimine teise riiki. Millest iganes sa mõtled ja unistad- Kõik on võimalik! Iseasi kui palju sa oled valmis tulema välja oma mugavustsoonist ja tegutsema. Minu jaoks oli kunagi unistus, et ühel päeval ma jooksen maratoni. See tundus minu jaoks esialgu nii kauge ja kättesaamatu. Aga ma otsustasin välja tulla oma mugavustsoonist ja hakkasin tegutsema.

Jooksurajal näeme!

Autor: Gerda

Olen kunagine spordikauge naine, kellest tänaseks on saanud heas mõttes trennisõltlane. Peale oma elu esimese maratoni läbimist olin täis eufooriat ja õnnetunnet. Istusin maha ja kirjutasin kõik välja, mis minu seest tuli. Endalegi üllatuseks avastasin, et ma naudin kirjutamist ning sündis mõte hakata blogi pidama.

Minu järgmised võistlused